SİPARİŞ VE TESLİMAT ŞARTLARI

Ürün Satın Alma/Sipariş Verme

   • Sitemiz ürün kataloğu mahiyetindedir. Sitemizde siparişiniz üzerine üretimi gerçekleştirilecek (Sipariş verirken isteğinize göre logo, renk, ölçü vb.özelleştirme yaptığınız.) ürünler ve hazır ürünler beğeninize sunulmaktadır.
   • Siparişinizle size özel üretilecek olan bu ürünler hammadde ve yarı mamul malzeme olarak bulunmakta siparişiniz ile birlikte üretilmektedir.
   • Ürünlerimiz ortalama 3-15 gün içerisinde siparişinize uygun mamul haline getirilerek kargoya verilmektedir.
   • Siparişinizin üretim ve teslimat süresini öğrenmek için lütfen 0212 512 4867 nolu telefonumuzdan iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.
   • Telefon ile ürünlerimiz hakkında son kullanıcı için gerekli olacak tüm detayları sorabilirsiniz. Ancak siparişinizi e-posta (e-mail) ile vermeniz unutma ve yanlış anlamadan doğabilecek hatalara sebep olmaması için elzemdir.
   • Sipariş veren müşterilerimiz Kargo ve Fatura adreslerini doğru ve tam bildirmelidirler. Aksi taktirde siparişlerinde yaşanabilecek gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.
   • Ürünlerimizden sipariş vermek isteyen müşterilerimizin, belirtilen banka hesap numaralarına en az %50 iş avansını havale/eft yapması ve siparişe ait tüm donelerin ve kullanılacaksa logonun gönderilmesi ile siparişleri kesinleşmiş olur.
   • Firmamız, ödemesi onaylanmayan ve/veya hesaplarımızda görülmeyen siparişler için, üretim, sevkiyat ve sipariş teslim sürecini başlatmaz ve bu konuda sorumlu tutulamaz.
   • Ürünlerin fiyatları (KDV hariçtir) sipariş öncesinde ve onay sırasında müşteriye mail ile bildirilir ve onay istenir.
   • Avans ödenerek siparişin kesinleşmesinden sonra, özelliklerde değişiklik istenmemesi halinde müşterinden başka ücret talep edilmez. (Teklif alınması ile avans ödemesi arasında teklif geçerlilik süresini aşan ve genel ekonomik şartlar sebebi ile zorunlu fark gerektiren siparişlerde avans iadesi hakkı saklıdır.)
   • KDV hariç 250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti firmamıza aittir.(Kargo Dahil Kampanyası), 250 TL altı siparişlerde ve ürün sayfasında açıklama kısmında kargo ücretinin dahil olmadığı belirtilen ürünlerde ise kargo ücreti alıcıya aittir ve alıcı tarafından ürünün/ürünlerin teslim alımı sırasında kargo şirketi elemanına ödenir, bu ücretin tarafımızdan ödenmesi istenirse ürün tutarı için yapılan havaleye eklenmelidir.
   • Kargo dahil gönderilerde kargo adresinin yanlış ve eksik verilmesi ile adreste olmama gibi durumlarda kargonun iade gelmesi halinde tekrar kargolama ücreti müşteriye aittir.

Ana Hatları İle Sipariş Akışı:

   1. Beğendiğiniz ürünümüz ile ilgili özellikler, fiyat ve termin istemek için aramaktan çekinmeyiniz.
   2. İhtiyaç duyduğunuz ürünün adetini, ebat ve özel istekleriniz ile varsa kod numarasını lütfen bildiriniz. Talebiniz hakkında ne kadar detaylı bilgi verirseniz o kadar doğru fiyat ve teslim zamanı bilgisi alacağınızı unutmayınız.
   3. Teklifimizin uygun bulunması halinde Bankalar sayfamızda belirtilen banka hesap numaramıza sipariş tutarının %50 si tutarında iş avansını havale ederek siparişinizi kesinleştiriniz.
   4. Logolu siparişlerde ek ücret ödememek için logonuzun vektörel çalışma dosyasını Corel Draw (.cdr), Adobe Illustrator (.ai), Freehand (.fh), Adobe PDF olarak gönderiniz. Elinizde vektörel çizim dosyası mevcut değilse jpeg veya png dosyası olarak yüksek çözünürlüklü (300dpi) göndermeniz yararınızadır.
   5. Takiben, sipariş üzerine hazırlanan ürünlerde tarafınıza göndereceğimiz çalışmayı, detaylı kontrol ve tashih ederek uygunluğunu yada değiştirilmesini istediğiniz kısımları bildiiniz. Talebiniz üzerine yaplacak düzeltmeleri onaylayarak sipariş aşamasını tamamlayınız.
   6. Ürünlerin gönderileceği Kargo Adresini ve fatura (cari bilginiz) adresinizi Vergi Daire ve No.’su ile birlikte ilçe ve il belirterek alıcı telefon numarası ile birlikte e-posta ile yazılı olarak bildiriniz.
   7. Biten ürünlerin fotografı çekilerek bildireceğiniz WhatsApp numarasına yada e-posta adresinize gönderilecektir.
   8. Bakiye tutarın havalesi ile birlikte ürünlerin kargo çıkışı sağlanır. Firmamız açık hesap ve teslimden sonra ödeme taleplerine kapalıdır.
   9. Genel ticaret politikamız, bizi tercih eden müşterilerimizin madur ve hoşnutsuz olmaması ve memnuniyetlerini başka potansiyel müşterimiz olacak tanıdıklarına belirtmelerini sağlamaktır. Bu nedenle uzaktan sipariş veren müşterilerimizin alacakları ürün hakkında asla endişe duymamaları ve tüm ürünlerimizin siparişinize uygun kalite ve temizlikte olacağı garantimiz dahilindedir. Biz sürdürülebilir bir ticari gelecek için ilke olarak ticari dürüstlük anlayışını benimsemekteyiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kargo ücreti ne kadar?

  • Türkiye geneline tüm gönderiler MNG kargo ile ve anlaşmalı olduğumuz düşük nakliye ücreti ile yapılmaktadır. KDV hariç 250 TL. altı siparişlerde kargo ücretinin tarafımızdan ödenmesi istenirse, sipariş ağırlık ve boyutlarına bağlı hesaplamanın sipariş anında mümkün olamaması nedeniyle 15 TL fix olarak tarafımızdan belirlenmiştir. (kargo ücretinin teslimde tarafınızdan ödenmesi istenirse kargo şirketinin ağırlık ve hacim hesaplamasına göre bu ücret +/- değişiklik gösterebilir.) KDV hariç 250 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti (KARGO BEDAVA kampanyası kapsanında) tarafımızdan ödenir. (Spor kupaları ve standart madalyalar bu kampanyaya dahil değildir, kargo şirketi ile anlaşmamız üzerinden düşük kargo ücreti ile gönderilir.)

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek?

  • Web sitemizde bulunan bazı ürünlerimiz hazır stoklu ürün olup, siparişinizi takiben 2 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Diğer bir çok ürünümüz siparişe özel üretimdir. Üretim süreleri ortalama 3-15 gündür ve ürün üretim metoduna göre değişiklik gösterdiğinden size bildirilir.
  • Kargoya verilen ürün/ürünlerin kargo şirketince teslim süresi teslimat adresine göre ortalama 2 – 3 iş günüdür. (Belirli günlerde sevk edilen yada hiç sevk yapılmayan, şubeden alma gerektiren lokasyonlar hariç.) Ürün kargoya verildikten sonraki teslim süresi tamamen kargo şirketine bağlı olup olası gecikmelerden dolayı firmamız mesul değildir.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

  • Siparişiniz ile ilgili kargo bilgisi mail adresinize tarafımızdan gönderilecektir.

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?

  • Adreste bulunamadığınızda Kargo şirketi tarafından “Teslim Edilemedi” notu bırakılır. Kargo firmasını arayıp tekrar gelecekleri zaman bilgisini paylaştığınızda, paketinizin doğru zamanda gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bunun kargo şirketi için mümkün olmaması halinde bulunduğunuz bölgeye sevk yapan kargo şubesinden elden almak durumunda kalabilirsiniz. Sıkıntı yaşamamak için lütfen kargo için belirttiğiniz adreste bulunmaya özen gösteriniz. Ayrıca adreste bulunacağınız günlere uygun ürünün kargolanmasını istediğiniz tarihi bize bildirebilirsiniz.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

  • Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtık, ezilme, ıslanma, vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Ayrıca paketinizde bulunan ürünlerin, siparişinizdeki ürünlerle aynı olduğundan emin olmanızı öneririz.
  • Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir.

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

  • Kargo gönderilerimiz biri sipariş, biri sevk kontrol olarak iki listede çek edilmek suretiyle guruplandırılarak kargo için ambalajlanmakta ve gönderilmektedir. Buna rağmen hata olması halinde 0212 512 4867 no’lu telefonumuzdan yetkilimizle görüşebilirsiniz.

TESLİMATLA İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Kargonuzu teslim alırken, kargo yetkilisi yanınızdayken paketi kontrol etmenizi öneririz. Eksik/Hasarlı ürün tespit etmeniz durumunda; kargo yetkilisinden tutanak tutmasını talep ediniz ve ürünleri teslim almayınız. Tutanak tutulması, kargodaki problemin sizden değil, kargo firmasından kaynaklandığını gösterir. Tutanak sonucunda yeni ürün tarafınıza kargolanacaktır.
  • Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma,yırtılma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır. Bu nedenle ürünü kargo elamanı yanında kontrol ederek teslim alınız.
  • Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.
  • Hasarlı ürünleri size gönderilen orijinal ambalajı, ve varsa beraberindekilerle birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Ürün siparişimi nasıl iptal edebilirim?

  • Sitemizde bulunan satışa hazır (özelleştirilmeyen) ürünler için vermiş olduğunuz siparişinizi ürün kargoya verilene kadar iptal edebilirsiniz.
   Kişiye özel üretim ürünlerimiz için vermiş olduğunuz siparişleri ise ancak ürün üretimi başlamamış ise iptal edebilirsiniz.
  • Ürün sipariş iptalini 0212 512 4867 – 0212 511 0956 nolu telefonlarımızı arayarak durum bilgisini öğrendikten sonra sipariş iptale uygunsa anında iptal edebilirsiniz. İptale konu olan siparişle ilgili gönderilmiş avans, göndermiş olduğunuz banka hesabınıza iade edilecektir. İptal işleminde siparişi verdiğiniz mail adresinden göndereceğiniz mail 2. seçenek olarak mutlaka kullanılmalı ancak telefon ile yüzyüze görüşme aciliyet açısından öncelikli olmalıdır.