1952 yılında Ressam – Karikatürist olan babamız Kemalettin Ergan tarafından reklam firması olarak kurulmuştur. 1980 li yılları takiben talebin de yönlendirmesiyle ağırlığını Plaket, Rozet, Madalyon ve benzeri ürünlerin imaline kaydıran firmamız, 1993 yılından bu yana ŞİLTSAN Reklam, Motivasyon, Onore gereçleri adıyla sektörde hizmet vermektedir.

Mesleğimiz, dünya literatüründe kuyumculuğun bir alt dalı olarak görülmekte ve bir çok kuyum tekniği ile birlikte grafik dizayn, klişe tekniği, serigrafi vb. gibi temel tekniklerin de çok ileri bir şekilde bilinmesini gerekli kılmaktadır. İşe ve duruma göre yöntem geliştirme ve uygulama becerisi yanında en son bilgisayar destekli CNC ve Dijital yöntemlerin de kullanılmak zorunluluğu mutlu bir sonucun kaçınılmaz gereğidir.

Çok geniş üretim teknikleri çeşitliliğine sahip ve hala mesleği kapsamlı bir şekilde belirtecek tam bir adı konamamış olan, sanatkarlık ve teknolojinin iç içe geçtiği özgün bir sektörde, müşterilerimizin taleplerine zamanında ve en kaliteli ürünü sunabilmenin gereği olarak, ŞİLTSAN uluslararası mesleki literatürü de takiple, yeni teknolojiler ve gerekli ekipmanı sürekli bünyesine katmaktadır.

 Ürünlerini kendi imal etme  politikası doğrultusunda, sektörel rekabette daha güçlü ve ileride durmayı hedeflemektedir. Bu çerçevede yanlız yeni dijital teknolojilerle değil, ustalık gerektiren klasik el sanatı tarzı çalışma metodlarını da, geçmişten gelen köklü ve derin mesleki deneyimi ile sürdürerek, ürünlerine profesyonel dizayn, kalite ve uygun fiyat olarak yansıtan ve bundan gurur duyan bir ekibe sahip firmadır.

“Bilgi, Ekipman, Dürüstlük, Disiplin, Sebat”